menu mikrofony
Úvodní stránka inductory page
Kontakt contacts
hobby Historické mikrofony historic microphones Reportážní magnetofony report magnetophones Schémata, návody sheets

Elektrodynamický páskový mikrofon BEYERDYNAMIC M500 N

Elektrodynamický páskový mikrofon BEYERDYNAMIC M500 N výrobce EUGEN BEYER ELEKTROTECHNISCHE FABRIK GMBH & CO. . D-7100 HEILBRONN se začal vyrábět v roce 1969 a vyráběl se až do osmdesátých let minulého století. V tomto období, jako jeden z mála výrobců mikrofonů, stále zdokonaluje a vyrábí i páskové (ribbon) mikrofony, které jsou jinými výrobci téměř zapomenuty. M500 N byl vyvinut pro používání nejen ve studiu, ale i v náročných podmínkách na podiu. Výroba tohoto vyjímečného mikrofonu byla ukončena kolem r.1990. V devadesátých letech byla vyrobena ještě jedna limitovaná série nazvaná "Classic". Mikrofony, na rozdíl od černých původních, byly ve stříbrné barvě a série byla omezena na 999 ks.

Výrobce: EUGEN BEYER ELEKTROTECHNISCHE FABRIK GMBH & CO. . D-7100 HEILBRONN
Směrová charakteristika: superkardioidní
Rozměry: ø56 x 180 mm
Váha: 244 g
Výstupní impedance: 200Ω
Výstup: symetrický
Výstupní konektor: typu   DIN
Korpus: kovový

Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N

Současné logo BEYERDYNAMICPáskové systémy jsou všeobecně zranitelné a jejich (de)montáž je velice zrádná. Jeden špatný pohyb nebo uvolněný šroubek může snadno zničit kousíček hliníku jen několik tisícin milimetru silný. Krátký pohled na „holou" pásku, který se vám při pohledu na odhalený systém otevře, nevzbuzuje nic než úctu. Hliníková páska byla vložena s neuvěřitelnou přesností. Mezera mezi páskou a magnety je tenčí než list papíru! Ještě úžasnější je na této preciznosti je fakt, že montáž páskových systémů se dělá ručně. Jen velmi málo lidí má dostatečně pevnou ruku a trpělivost světce, aby mohli dát dohromady takové drobounké součástky s tak malou vůlí.

Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - kmitočtová charakteristika Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - čelní pohled Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - odkrytá ochranná mřížka Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - odkrytá ochranná mřížka Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - vnitřní větrná zábrana Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - odstraněná vnitřní větrná zábrana Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - detail pásku Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - originální příbalový leták Mikrofon BEYERDYNAMIC M500N - původní koženková etue

  Originální dokumentace

Vyobrazený vzorek je po repasi kompletně funkční.

  Oprava páskového mikrofonu Výroba a výměna pásku v domácích podmínkách.

  Katalog BEYER 1967

nahoru
   Navštivte obchod s MIKROFONY