menu mikrofony
Úvodní stránka inductory page
Kontakt contacts
hobby Historické mikrofony historic microphones Reportážní magnetofony report magnetophones Schémata, návody sheets

Dynamický mikrofon SHURE SM 58

Legenda, světový standard - snad nejznámější zpěvový mikrofon všech dob, který se více jak 40 let stále vyrábí.

Vznik značky Shure se datuje na 25. dubna 1925, kdy na adrese 19 South Wells Street v Chicagu Sidney N. Shure rozjíždí prozatím jednočlennou firmu. V tomto roce je publikován první katalog značky Shure. Značka Shure je ve svých počátcích známá hlavně především výrobou mikrofonů.

Začátkem šedesátých let vede inženýr Ernie Seeler svůj tým s cílem vyrobit ideální vokální mikrofon, který bude nejen zvukově vysoce kvalitní, ale také spolehlivý v náročném nasazení na živých vystoupeních i ve studiové praxi. Po třech letech vývoje, stovek testů: pádů, zahřívání, mražení, foukání, noření do slané vody apod., se v r. 1966 zrodila legenda na poli zpěvových mikrofonů - mikrofon SM 58, který v roce 2006 oslavil neuvěřitelné 40. narozeniny. SM zde znamená studiový mikrofon.

limitovaná série SHURE SM 58 vyrobený ke 40-tému výročí

Legendární dynamický mikrofon SHURE SM 58 je první volbou pro zpěváky, zvukaře a hudební profesionály po celém světě. Jeho zvuk, zdůrazňující jemné detaily zpěvu a dodávající hlasu na průzračnosti a srozumitelnosti je oblíbený již po celá desetiletí. Kardioidní směrová charakteristika odpovídá náročnému profesionálnímu nasazení na živých vystoupeních i ve studiové praxi. Velmi efektivní zabudovaný sférický pop filtr minimalizuje snímání dechu a explozivně znějících souhlásek, čímž přispívá k vyšší čistotě hlasového projevu. Směrová charakteristika přispívá k izolaci hlavního zdroje zvuku, tedy zpěvu, od přeslechů nežádoucích zvuků v pozadí. Frekvenční charakteristika SM 58, zdůrazňující kmitočty mezi 2 - 5 kHz dodávající hlasu srozumitelnost a jas, se v průběhu let stala uznávaným světovým standardem. Robustní konstrukce a pneumatický závěs mikrofonní kapsle odolají i velmi hrubému zacházení během vystoupení, zajistí dlouhodbou životnost i spolehlivost a navíc minimalizují manipulační hluk.

Váha: 298 g
Směrová charakteristika: kardioidní
Frekvenční rozsah: 50 - 15 000 Hz
Citlivost (1 kHz): -54,5 dBV/Pa
Výstupní impedance: 150 Ω
Výstupní konektor: typu XLR
Korpus: kovový

SHURE SM 58 - čelní pohled   SHURE SM 58 - mikrofonní vložka   SHURE SM 58 - mikrofonní vložka   SHURE SM 58 - rozebraný   SHURE  mikrofonní držák   SHURE SM 58 - originální obal

  Uživatelský manuál česky
  Uživatelský manuál
  Specifikace
  Výměna mikrofonní vložky
  Kompletní řada SM

Vyobrazený vzorek je kompletně funkční.

Najdete na   E-shop MIKROFONY

nahoru
   Navštivte obchod s MIKROFONY